Trochę faktów o ksylitolu!

Ksylitol nazywany jest cukrem brzozowym i jest stosowany w przemyśle spożywczym, jako środek słodzący. Jest tak samo słodki jak sacharoza. Sok brzozowy posiada słodki smak dzięki zawartości sacharozy, glukozy i fruktozy.

W Finlandii stosuje się tradycyjną metodą produkcji ksylitolu, która polega na hydrolizie drewna brzozowego w stężonym kwasie, a następnie chemicznej redukcji ksylozy do powstania ksylitolu, a następnie jego oczyszczanie. Jest to metoda trudna i droga. Pozostawia też po sobie wiele odpadów.

Inna metoda produkcji ksylitolu to metoda amerykańska, która wykorzystuje kwas glukonowy - pochodną glukozy. W ostatnim czasie pojawiła się nowa metoda produkcji ksylitolu, według której jest on uzyskiwany z łuszczyn kukurydzy.

Czy wiesz, że ksylitol wytwarza się naturalnie w organizmie człowieka? Nie można go podawać psom, ponieważ może powodować poważne uszkodzenie wątroby, a nawet śmierć!

Dowiedz się więcej!

Ksylitol staje się obecnie coraz bardziej popularny!

Czy wiesz, ze od lat 60. XX wieku takie kraje jak Niemcy i Szwajcaria rozpoczęły wykorzystywanie ksylitolu jako składnika diety dla osób chorych na cukrzycę? Ksylitol był też stosowany w terapii pooperacyjnej, a także przy porażeniach elektrycznych.

Na początku lat 70. XX wieku naukowcy z Uniwersytetu w Turku w Finlandii zaczęli używać ksylitolu do walki z próchnicą. Kilka lat później rozpoczęto masową produkcję ksylitolu, a później na rynku pojawiły się gumy do żucia na bazie ksylitolu.

Dowiedz się więcej!

Dietetyk radzi

Hipokrates powiedział: "niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem". To są jakby fundamenty pod współczesną medycynę, w tym także dietetykę i określają precyzyjnie jakie powinno być dla nas pożywienie. Wiele chorób, w tym też współczesne choroby cywilizacyjne bierze się ze złego sposobu odżywiania.

Nieodpowiednie jedzenie prowadzi do zaburzeń podstawowych układów w ciele człowieka. Dlatego, jeśli nie zaczniemy o siebie dbać lista dolegliwości wzrośnie i możemy być zmuszeni do leczenia farmakologicznego, co również ma swój wpływ na zdrowie. A wtedy błędne koło zamyka się.

Dowiedz się więcej!

Skontaktuj się z nami jeśli masz pytania

Telefon: +48 530 044 043

Email: info@vivio.pl

Kup w sklepie online!